EĞİTMENLERİMİZ

PROF. DR. SADİ UZUNOĞLU

1960 doğumlu olan Sadi Uzunoğlu, Uludağ Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunudur. İstanbul Üniversitesi’inde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. 1985’de İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’nde araştırma görevlisi olmuş, aynı fakültede akademik kariyerine devam etmiş; 2001 sonuna kadar İktisat Doçenti olarak görev yapmıştır. Akademik kariyerine Trakya Üniversitesi İİBF’de profesör ve İktisat Bölüm Başkanı olarak devam etmektedir. 

Yurtiçi ve yurtdışında birçok makale ve çalışmaları bulunan Uzunoğlu’nun, şu anda piyasada bulunan kendi ve/veya ortak yazarlı kitapları:

“Para ve Döviz Piyasaları”, ”Çağ Atlamada Yeni Dönem”, “Temel Ekonomi”, “Finans Matematiği Çalışma Kitabı, HP Uygulamalı” “Güncel Ekonomik Sorunlar : Dünya Ekonomisi”, “Güncel Ekonomik Sorunlar : Global Kriz”, “Yeni Başlayanlar İçin Bankacılık”, “Yeni Başlayanlar İçin Ekonomi”, “Mikro ekonomi”…


PROF. DR. ERHAN ASLANOĞLU

1964 Ankara doğumludur. 1982 yılında Ankara Deneme Lisesinden mezun olduktan sonra ODTÜ Ekonomi Bölümünü kazanmış ve 1987 yılında mezun olmuştur. Aynı bölümde 1988 yılında başladığı yüksek lisans çalışmasını 1990 yılında tamamlamıştır. 1988-1991 yıllarında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. 1991 yılında Avrupa Topluluğundan kazandığı Jean Monnet bursu ile gittiği İngiltere’nin Reading Üniversitesinden, ekonomi alanında bir yüksek lisans derecesi daha elde etmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra, 1993 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümüne araştırma görevlisi olarak girmiş, aynı bölümde doktora çalışmalarına da başlamıştır. Doktora çalışmasını 1997 yılı başında tamamlamıştır. 2004 yılında Doçent, 2011 yılında Prof. ünvanı alan Aslanoğlu Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden 2015 yılında ayrılmış, aynı yıl Piri Reis Üniversitesi Ekonomi ve Finans bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. Halen aynı üniversitede Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Makroekonomi, Türkiye ve Dünya Ekonomisi temel ilgi alanlarını oluşturmaktadır. Bu konularda yayınlanmış bir kitabı, kitap bölümleri, çok sayıda makalesi ve tebliğleri bulunmaktadır. Genel Ekonomi, Makroekonomik Göstergelerin Yorumlanması, Türkiye ve Dünya Ekonomisi; Göstergeler ve Gelişmeler üzerine seminer ve eğitimler vermektedir.


PROF. DR. SABRİ BURAK ARZOVA

Prof.Dr.Sabri Burak ARZOVA, 18.Mart.1970 Tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlköğrenimini Acıbadem İlkbaliye İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini ise Saint-Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlamıştır. Prof.Dr. Arzova, 1990 yılında girdiği Marmara Üniversitesi’nden 1994 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü Muhasebe-Finansman Ana Bilim Dalı’ndan mezun olmuştur. 1994 Yılı araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatında, 2000 yılında doktor, 2001 yılında Yardımcı Doçent, 2004 yılında ise Doçent ünvanlarını almıştır. 2009 yılında Profesör olarak atanan Dr. Arzova, halen Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesinde öğretim üyesidir.

Kendi üniversitesinde, çeşitli vakıf üniversiteleri lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler veren Prof.Dr.S.Burak ARZOVA, özellikle son dönemlerde kurumsal olmayan raporlama, iklim değişikliği ve işletmelerde nakit yönetimi konularında araştırma ve çalışmalar gerçekleştirmektedir. Yayınlanmış 15 adet kitabı bulunmaktadır.  

İkinci Ana Dal eğitimini İktisat Fakültesi’nde tamamlamış olan Prof. Dr. S.Burak ARZOVA, Bloomberg HT televizyonunda Çarşamba günleri ekonomi yorumculuğu yapmaktadır.

İyi derecede Fransızca, İngilizce ve başlangıç düzeyinde Yunanca bilmektedir.


MERT YILMAZ

İş hayatına 1994 yılında sigorta sektörü ile adım atan ve 1995 yılında sermaye piyasaları ile yolu kesişen Yılmaz, 25 yıldır Türkiye sermaye piyasalarının önde gelen aracı kurumlarında orta ve üst düzey yöneticilik yapmaktadır. Halen İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Mert Yılmaz, aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin MBA Programı’nda ve Nişantaşı Üniversitesi’nde ise lisans programında Öğretim Görevlisi olarak ekonomi ve finans dallarında ders vermektedir. Geçtiğimiz yıllarda ise İstanbul Kültür Üniversitesi’nin lisans programında Öğretim Görevlisi ünvanı ile ders vermiştir.

Ulusal ve uluslararası pek çok TV / radyo kanalında ekonomi alanında yorumculuk yapan ve kendine ait bir Youtube kanalı bulunan Mert Yılmaz, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde STÖ’lerin ve üniversitelerin davetleri üzerine Dünya Ekonomisi, Türkiye Ekonomisi, Sermaye Piyasaları konularında eğitim ve seminerler vermektedir.

Mert Yılmaz, aynı zamanda “MY Eğitim ve Danışmanlık” şirketinin kurucu ortağıdır.


HÜSEYİN AKSEKİ

Hüseyin AKSEKİ, sermaye piyasalarındaki iş hayatına 2002 yılında Şeker Yatırım Menkul Değerler ’de uzman yardımcısı olarak başlamıştır. 2 yıllık sermaye piyasası deneyiminden sonra iş hayatına 2004-2018 yılları arasında yazılım sektöründe devam etmiştir. 14 yıllık süreçte Masaüstü yazılımlar, Oyun motorları, Web servisler, Android- iOS uygulamaları, Elektronik gömülü yazılımlar geliştiren Hüseyin AKSEKİ, Ağustos 2019 itibariyle INFO Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Stratejist olarak iş hayatına devam etmektedir. Hüseyin AKSEKİ, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 2 Lisansı ve Türev Araçlar Lisanslarına sahiptir.


YUNUS ŞAHİN

1993 İstanbul doğumlu olan Yunus Şahin, ortaöğretimi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme lisansını aldıktan sonra hala aynı okulda Finansal Ekonomi yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. 2016 yılında Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin finansal verilerini derleyen analiz platformu Fintables’ı kurduktan sonra 2017 yılında sermaye piyasaları kariyerine A1 Capital Yatırım’da Analist olarak başlamıştır. 2 yıllık görev süresinin ardından 2019 yılında İnfo Yatırım Menkul Değerler’e Araştırma Uzmanı olarak geçmiştir. Halen İnfo Yatırım’daki görevinin yanında kurucusu olduğu Fintables’ta da çalışmalarına devam etmektedir. Yunus Şahin Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Türev Araçlar lisanslarına sahiptir.
 


UMUT KURCAN

Umut Kurcan, 2012 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümünden Yüksek Onur derecesi ile mezun olup, aynı yıl Turkish Yatırım A.Ş.’de Kaldıraçlı İşlemler departmanında Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Türkiye’de sermaye piyasası faaliyetleri içerisinde yeni yer almaya başlayan Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri alanında risk yönetimi, iş geliştirme ve yurtdışı türev piyasalar konularında tecrübe kazanmaya başlamış akabinde 2013 Haziran ayında A1 Capital Menkul Değerler A.Ş.’de Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri departmanında Yönetmen Yardımcılığı pozisyonunda işe başlamıştır. A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Kaldıraçlı İşlemler Departmanının kurulum aşamasında yer almıştır. 2016-2019 yılları arasında Birim Yöneticisi olarak görev yapmış olduğu kurumda FX piyasası ile birlikte yurtdışı hisse senetleri ve türev piyasalar alanında iş geliştirmeye devam etmiştir. 2019 Nisan ayından itibaren İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bünyesinde Kaldıraçlı İşlemlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Umut Kurcan, iyi derece İngilizce bilmekte ve Sermaye Piyasası Faaliyetleri Türev Araçlar lisansına sahiptir.


HAKAN YILMAZ

1981 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Aydın Üniversitesi Pazarlama bölümünden mezun oldum. 8 yıl boyunca Samsun, Antalya, Ordu ve İstanbul’da yer alan büyük gayrimenkul projelerinin satış departmanlarında yönetici olarak çalıştım. 2013 – 2016 yılları arasında Antalya Akvaryum, Via Land Tema park , Via Sea gibi ülkemizde yer alan ve milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen eğlence merkezlerinin satış müdürü olarak çalıştım. 2016-2018 yılları arasında Green Park Pendik Hotel & Convention Centre otelinde Satış müdürü olarak çalıştım. 2018 yılında MY Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurduk. İlk 500 ‘de yer alan bir çok firmaya danışmanlık ve eğitim hizmeti vermekteyiz. 


MİNE UZUN

1979 yılında Ankara'da doğan Mine Uzun, yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nde tamamlamıştır. Medya sektörüne atılmadan önce çeşitli aracı kurumlarda görev yapan ve Sermaye Piyasası Kurulu tarafından verilen "Sermaye Piyasası Faaliyetleri Türev Araçları Lisansı ve "Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey-2 Lisansı" sahibidir.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler dalında Yüksek Lisans sahibi olan Mine Uzun, 2005 yılından bugüne kadar aralarında BloombergHT ve CNN Türk 'ün de olduğu pek çok kanalda ekonomi dalında yayın yapmıştır.

Köşe yazarlığının yanı sıra üniversitelerde Öğretim Görevlisi ünvanı ile ekonomi ve iletişim alanlarında ders de veren Uzun, kamu ve özel sektör tarafından organize edilmiş konferans ve seminerde moderatör olarak yer almıştır.

Halen, İnfo Yatırım Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevini yürüten Mine Uzun aynı zamanda TV 100’de Güne Bakış programının moderatörlüğünü yapmaktadır.