BORSA OKULU

Türkiye’nin gelecek ekonomistlerini yetiştirecek Sermaye Piyasalarına nitelikli, bilgili, bilinçli çalışanlar kazandıracak Borsa Okulu, kapılarını İnfo Yatırım aracılığı ile açıyor.

Alanında uzman eğitmen ve öğretim üyelerinin online olarak gerçekleştireceği dersler ile geleceğinize yön verebilirsiniz.

Borsa Okulu’na başvuru yapmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki başvuru formunu doldurmak. Kontenjanla sınırlı ve iş garantili Borsa Okulu’ndan yararlanma fırsatını kaçırmayın.

- Borsa Okulu Nedir?

Türkiye’nin gelecek ekonomistlerini yetiştirecek Sermaye Piyasalarına nitelikli, bilgili, bilinçli çalışanlar kazandıracak Borsa Okulu, kapılarını İnfo Yatırım aracılığı ile sektörde ki yerini alıyor. Alanında uzman eğitmen ve öğretim üyelerinin online olarak gerçekleştireceği dersler ile geleceğinize yön vermek artık daha kolay.

- Borsa Okulu neden var?

Geleceğe ve sektöre sermaye piyasasını tanıtmak, öğretmek için kollarını sıvayan İnfo Yatırım bu alanda hem önü olmak hem de bireylerin piyasayı öğrenmesinin dışında mesleki tecrübe edinmelerini amaçlamaktadır. Bu nedenle bir Borsa Okulu projesi oluşturulmuştur.

- Borsa Okuluna kimler başvurabilir?

Borsa Okulu’na Üniversitelerin İİBF bölümleri, Finans, Sermaye Piyasası ve Borsa, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği  vb.  bölümlerinden mezun ya da 4. Sınıf öğrencisi herkes başvurabilir.

- Borsa Okulunda kaç kişi eğitime alınacak?

Borsa Okulu başvuru yapan ilk 500 kişi arasından yapılan ön elemeler sonrasında, Borsa Okulunda 15 kişi eğitim alma hakkı kazanacak. Bu 15 kişi detaylı eleme ve uzman jüri ile yapılan mülakat sonrası belirlenecek.

- Borsa Okulu Eğitimi ne kadar sürecek?

Eğitim 6 ay sürecek. Borsa Okulu’nun eğitim dönemi Ekim ayında başlayacak ve eğitimler her hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri devam edecek.

- Eğitim alınırken staj yapma imkanı var mı?

İnfo Yatırım Genel Müdürlük ya da irtibat bürolarında Borsa Okulu öğrencileri haftada 2 gün staj yapma imkanına kavuşacak.

- Borsa Okulundan mezun olduktan sonra iş imkanı var mı?

Borsa Okulu eğitim dönemi sonrasında yapılan sınavda, derslerde başarılı ve yeterli ortalamaya sahip öğrencilere iş imkanı sağlanacaktır.

EĞİTİMLER